Krisdolkar
Vollendet
2020-07-12
792151
| Höchstes Gebot | 700 SEK |
| Schätzwert | 2 000 SEK |
KRISDOLKAR (8)samt dekorationsdolkar, 1800- och 1900-tal, skurna trähandtag samt horn, baljor i trä och metall, längd mellan ca 36-50 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage