Servis Gustafsberg

Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg
Servis Gustafsberg

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SERVIS, "Ecclesial", 40 dlr, flintgods, Gustafsberg (1840-1892), dekor av landskapsscener, bestående av: 17 mattallrikar (25 cm), 12 djupa tallrikar (26 cm), 11 assietter (21 cm)

Bruksslitage, nagg förekommer

792293

2020-07-10