Servis Gustafsberg
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVIS, "Ecclesial", 40 dlr, flintgods, Gustafsberg (1840-1892), dekor av landskapsscener, bestående av: 17 mattallrikar (25 cm), 12 djupa tallrikar (26 cm), 11 assietter (21 cm)
Bruksslitage, nagg förekommer
792293
2020-07-10