Fällbord svensk empire

Fällbord svensk empire
Fällbord svensk empire
Fällbord svensk empire
Fällbord svensk empire
Fällbord svensk empire
Fällbord svensk empire
Fällbord svensk empire
Fällbord svensk empire

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FÄLLBORD, svensk empire, intarsiadekor i form av vindruvsklasar, vridbart, fanerat i mahogny, signerat och daterat "Förfärdigat af n:Falck i Carlshamn 1825, höjd 75, 86x89 cm

Åldersrelaterat slitage

792440

2020-07-11