David Andersen

David Andersen
David Andersen
David Andersen
David Andersen
David Andersen
David Andersen
David Andersen
David Andersen

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BESTICK, 65 delar, silver, David Andersen, Norge, 1900-talets andra hälft. Modell "Brudsilver", sterlingsilver, Danmark, vikt med stålblad ca 1800 g, bestående av 4 bordsskedar, 6 dessertskedar, 5 dessertgafflar, 3 dessertknivar med långt skaft, 6 dessertknivar med kort skaft, 6 bakelsegaffel, 2 st smörknivar, osthyvel, såsslev, tomatspade, nötknäppare, 3 citrongaffel, 7 mockaskedar, 6 kaffeskedar ( i låda), 4 bordsgafflar 7 bordsknivar, 1 bordskniv med långt skaft. Tot vikt inkl stålblad / detaljer: 2427 gram

Bruksslitage

792472

2020-07-11