Diverse porslin, keramik
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
ROSENTHAL, HÖGANÄS SAMT BING & GRÖNDAHL, figuriner, skål samt relief, 4 st, porslinsfigurin, Goebel för Rosenthal, i form av fågel på gren, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 8,5 cm, relief, föreställande madonna med barnet, signerad MI Hummel, 1900-talets mitt, med dedikation, ca 14,5x11,5 cm, BING & GRÖNDAHL, figurin, polykromt underglasyrbemålat porslin, pojke och flicka, nr 2175 höjd ca 18 cm, skål, glaserad keramik, Höganäs, daterad 1953, diameter ca 10,5 cm
Smärre slitage
792477
2020-07-12