Diverse porslin, keramik

Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik
Diverse porslin, keramik

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ROSENTHAL, HÖGANÄS SAMT BING & GRÖNDAHL, figuriner, skål samt relief, 4 st, porslinsfigurin, Goebel för Rosenthal, i form av fågel på gren, omkring 1900-talets mitt, höjd ca 8,5 cm, relief, föreställande madonna med barnet, signerad MI Hummel, 1900-talets mitt, med dedikation, ca 14,5x11,5 cm, BING & GRÖNDAHL, figurin, polykromt underglasyrbemålat porslin, pojke och flicka, nr 2175 höjd ca 18 cm, skål, glaserad keramik, Höganäs, daterad 1953, diameter ca 10,5 cm

Smärre slitage

792477

2020-07-12