Trädgårdsurnor gjutjärn
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
URNOR, 1 par, gustaviansk stil,1900-tal, bemålat gjutjärn, dekorhänklar och rund sockel, dräneringshål, höjd ca 39, bredd ink. hänklar 45 cm
Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"
Bruks- och åldersrelaterat slitage
792480
2020-07-15