Trädgårdsurnor gjutjärn

Trädgårdsurnor gjutjärn
Trädgårdsurnor gjutjärn
Trädgårdsurnor gjutjärn
Trädgårdsurnor gjutjärn
Trädgårdsurnor gjutjärn
Trädgårdsurnor gjutjärn
Trädgårdsurnor gjutjärn
Trädgårdsurnor gjutjärn

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

URNOR, 1 par, gustaviansk stil,1900-tal, bemålat gjutjärn, dekorhänklar och rund sockel, dräneringshål, höjd ca 39, bredd ink. hänklar 45 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks- och åldersrelaterat slitage

792480

2020-07-15