Lars Jonsson oljemålning
Klubbat för:
150 000 SEK
Utropspris
200 000 SEK
LARS JONSSON (född 1952): "Aprilljus", signerad Lars Jonsson samt daterad 2011, olja på duk, ca 80x120 cm
Proveniens: Verket ingick i utställning "Närvaro" på Waldemarsudde 6 oktober 2012-20 januari 2013, återgiven i utställningskatalogen på sidan 175, förvärvad privat från konstnären 2013
Ingår i temaauktionen "Tre målningar av Lars Jonsson"
792559
2020-07-19