Lampa

Lampa
Lampa
Lampa
Lampa
Lampa
Lampa
Lampa
Lampa
Lampa
Lampa

Klubbat för:

2 600 SEK

3 000 SEK

BORDSLAMPA , 1900-talets första hälft, byggt av en kompasshållare, med kardansk upphängning, mässing samt kupa i glas, höjd ca 45, diameter ca 35 cm, vikt ca 7,5 kg

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks och åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

792614

2020-07-15