Lampa
Klubbat för:
2 600 SEK
3 000 SEK
BORDSLAMPA , 1900-talets första hälft, byggt av en kompasshållare, med kardansk upphängning, mässing samt kupa i glas, höjd ca 45, diameter ca 35 cm, vikt ca 7,5 kg
Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"
Bruks och åldersrelaterat slitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
792614
2020-07-15