Gösta Bohm oljemålning
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GÖSTA BOHM (1890-1981): "Judith", 1927, olja på duk, signerad och daterad ca 46x36 cm
UTSTÄLLD: Retrospektiv utställning 1956, Hälsinglands Museum och Hudiksvalls konstgille, katalog nr 86.
Färgbortfall
792728
2020-07-14