Gösta Bohm oljemålning

Gösta Bohm oljemålning
Gösta Bohm oljemålning
Gösta Bohm oljemålning
Gösta Bohm oljemålning
Gösta Bohm oljemålning
Gösta Bohm oljemålning
Gösta Bohm oljemålning
Gösta Bohm oljemålning

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GÖSTA BOHM (1890-1981): "Judith", 1927, olja på duk, signerad och daterad ca 46x36 cm

UTSTÄLLD: Retrospektiv utställning 1956, Hälsinglands Museum och Hudiksvalls konstgille, katalog nr 86.

Färgbortfall

792728

2020-07-14