Byrå i rokoko

Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko
Byrå i rokoko

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanérad med olika träslag, beslag i mässing, bukig form, inläggningar av friser och fält, parkettläggning, höjd ca 86, 119x64 cm, nyckel finns

PROVENIENS: Den adliga släkten Hjärne

Kompletterad, ett lås löst, skiva sannolikt omfanérad, fanerskador och torrsprickor

792899

2020-07-12