Sekretär sneklaff
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SEKRETÄR, sneklaff, 1900-tal,
skrivklaff med bakomliggande hyll- och fackinredning, beslag i mässing, nederdel med sex lådor samt klaffstöd i front, intarsia på skrivklaffs i form av kompassros med olika träslag, nycklar finns, ca 97x58 cm
Bruksslitage, lösa och delvis trasiga delar men komplett
792945
2020-07-19