Servisdelar "English scenery"

Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar
Servisdelar

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

WOOD & SONS, "English scenery", servis, totalt 54 dlr, varav 38 (blått)+4 (grönt)+12 (rött) dlr, flintgods, bestående av: 4 blåa samt 2 röda stora djupa tallrikar, 4 blåa djupa tallrikar, 4 blåa flata tallrikar, 4 gröna samt 3 röda förrättstallrikar, 1 röd mattallrik, 4 blåa djupa frukostskålar, 13 blåa samt 3 röda assietter, 1 blå kaffekanna (höjd ca , 2 blåa samt 3 röda kaffekoppar med fat, 2 tekannor (längd ca 28 resp ca 25), 1 blå marmeladsburk, 1 blå sockerskål, 1 blå serveringsfat med fördjupning (längd ca 22,5), 1 blå karott (längd ca 25 cm)

Bruksslitage, någon enstaka obetydlig mikronagg, spricka i en blå kopp

792950

2020-07-13