Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

RÖRSTRAND, servis, ca 60 dlr., flintgods, 1900-tal, bestående av: 24 mattallrikar, 10 djupa tallrikar, 20 förrätt/efterrätt-tallrikar, serveringsskål, 2 uppläggningsfat, terrin med fat och lock, kanna, samt ett uppläggningsfat "Örebro" från Rörstrand

Bruksspår, missfärgningar, smärre glasyrdefekter, krackeleringar, nagg och repor

793012

2020-07-17