Albert Engström teckningar

Albert Engström teckningar
Albert Engström teckningar
Albert Engström teckningar
Albert Engström teckningar
Albert Engström teckningar
Albert Engström teckningar
Albert Engström teckningar
Albert Engström teckningar

Klubbat för:

3 800 SEK

2 000 SEK

ALBERT ENGSTRÖM (1869-1940): Två ramade teckningar, motiv med marknadscen från Värmland samt gosse samtalandes med äldre herre, båda signerad Albert Engström, tusch och blyerts, mäter ca 22x27 resp 18x24 cm

Ej examinerade ur ram, smärre ramskador

793247

2020-07-13