Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, UNDERFAT MM, 7 delar, Kina, 1700 och 1800-tal, fat diam ca 26 cm, tre underfat diam ca 12-15 cm, 1 kopp höjd ca 7 cm och två koppar med fat höjd ca 7 cm

Smärre slitage, fatet med hårspricka och liten lagning

793299

2020-07-17