Chiffonje

Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje
Chiffonje

Klubbat för:

2 000 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

CHIFFONJE, 1800-talets slut, en låda högst upp, front med klaff, 11 st bakomliggande lådor, underdel med 3 draglådor, fanér i olika träslag, bland annat rotfaner och mahogny, beslag i mässing, höjd ca 146, 100x57 cm

Kuntoraportti

Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis med märken, repor och smärre fanérskador, 1 nyckel finns att hämta vid utlämningen

793323

Päivämäärä:

2020-07-16