Aron Jerndahl

Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl
Aron Jerndahl

Klubbat för:

6 400 SEK

6 000 SEK

ARON JERNDAHL, "Dansen", terrin med lock, dekor med spelman och dansande par, signerad och daterad 1903, tenn, gjuten i Stockholm, Schreuder & Olsson, 1942, höjd ca 18, diameter 29 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, gåvogravyr i botten

793324

2020-07-16