Aron Jerndahl
Klubbat för:
6 400 SEK
6 000 SEK
ARON JERNDAHL, "Dansen", terrin med lock, dekor med spelman och dansande par, signerad och daterad 1903, tenn, gjuten i Stockholm, Schreuder & Olsson, 1942, höjd ca 18, diameter 29 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, gåvogravyr i botten
793324
2020-07-16