Flintlåspistoler

Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler
Flintlåspistoler

Klubbat för:

8 200 SEK

Utropspris

12 000 SEK

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, omkring 1800, troligen franska för den ottomanska marknaden, låsbleck otydligt signerat ... Bourlier, helstock i med skuren dekor och kraftiga beslag med dekor av bla trofégrupper, beslag delvis med stämplar, längd ca 52 cm, medföljande hölster

Slitage, smärre skador, en laddstake avbruten

793348

2020-09-11