Klaffbord
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
KLAFFBORD, 1900-talets första hälft, massiv furu, mörkbetsat underrede, låda i sargen, senare tillkommen bordsskriva med två klaffar, höjd ca 77, 80x50, klaffar á 20 cm
Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"
Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor och märken, senare tillkommen bordsskriva
793353
2020-07-15