Klaffbord

Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord
Klaffbord

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KLAFFBORD, 1900-talets första hälft, massiv furu, mörkbetsat underrede, låda i sargen, senare tillkommen bordsskriva med två klaffar, höjd ca 77, 80x50, klaffar á 20 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Bruks- och åldersrelaterat slitage, repor och märken, senare tillkommen bordsskriva

793353

2020-07-15