Spegel
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, empir, 1800-talets första hälft, dekor i pastellage med bl a stiliserade ymnighetshorn och vinrankor, förgylld och bemålad, höjd ca 127, största bredd 52 cm
Spegeln något böjd, bruks och åldersrelaterat slitage
793402
2020-07-15