Anders Zorn etsning

Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning
Anders Zorn etsning

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

ANDERS ZORN (1860-1920): "Sappo", 1917, signerad Zorn, etsning, 20,5x18 cm.

Proveniens: Gåva till Knut Östberg 1928 från Carl G. och Thorsten Laurin

Gulnat blad

793460

2020-07-15