Bord / bakbord
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORD / BAKBORD, 1900-talets första hälft, bemålat underrede, bordskriva behandlad med paraffinolja, en låda i sagen med kromat beslag, höjd ca 76, 103x70 cm
Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"
Smärre slitage, senare bemålning, bordskriva löst ovanpåliggande, slitage på beslag
793487
2020-07-15