Bord / bakbord

Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord
Bord / bakbord

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORD / BAKBORD, 1900-talets första hälft, bemålat underrede, bordskriva behandlad med paraffinolja, en låda i sagen med kromat beslag, höjd ca 76, 103x70 cm

Ingår i temaauktionen "Med inspiration från Österlen"

Smärre slitage, senare bemålning, bordskriva löst ovanpåliggande, slitage på beslag

793487

2020-07-15