Bordslampa
2020-07-16
793513
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-talets slut, botten i porslin, stången i betsat trä, sarg samt fundament i brons, skärm i textil material, höjd ca 59 cm
Skärmen med hål och löst band, bruks och åldersrelaterat slitage, funktionen garanteras ej