Korgstolar i rotting
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOLAR, 1 par, 1900-talets början, svartmålad rotting, broderade sittdynor med blommotiv, höjd ca 105, bredd 70, sitthöjd ca 42 cm
Smärre bristningar och lagningar, flätade delar i armlän och övre del av rygg saknas,
793569
2020-07-13