Korgstolar i rotting

Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting
Korgstolar i rotting

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KORGSTOLAR, 1 par, 1900-talets början, svartmålad rotting, broderade sittdynor med blommotiv, höjd ca 105, bredd 70, sitthöjd ca 42 cm

Smärre bristningar och lagningar, flätade delar i armlän och övre del av rygg saknas,

793569

2020-07-13