Flintlåsgevär m/1815

Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815
Flintlåsgevär m/1815

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, m/1815, otydlig kolvmärkning, längd 147 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage, smärre skador vid lås, stocksprickor

793634

2020-07-14