Spegel
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824) spegeln är avkortad, signerad samt hallstämplad på krönet ovansida, dkor med ansikten, ekdtav samt fleuroner, förgylld och bronserad, höjd ca 114, bredd 96 cm
Avkortad, renoverad, bruks och åldersrelaterat slitage
793809
2020-07-16