Spegel

Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel
Spegel

Klubbat för:

2 200 SEK

3 000 SEK

JONAS FRISK (spegelfabrikör i Stockholm 1805-1824) spegeln är avkortad, signerad samt hallstämplad på krönet ovansida, dkor med ansikten, ekdtav samt fleuroner, förgylld och bronserad, höjd ca 114, bredd 96 cm

Avkortad, renoverad, bruks och åldersrelaterat slitage

793809

2020-07-16