Bestick silver
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICK, 70 dlr., silver, GAB och GEWE, 1900-talets andra hälft, modell "Svensk rund", bestående av 12 matgafflar och 12 matknivar, 12 matskedar, 10 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 dessertskedar, total vikt utan knivar ca 1604 gram
Smärre bruksslitage, olika årgångar
793921
2020-07-14