Bestick silver

Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver
Bestick silver

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BESTICK, 70 dlr., silver, GAB och GEWE, 1900-talets andra hälft, modell "Svensk rund", bestående av 12 matgafflar och 12 matknivar, 12 matskedar, 10 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 12 dessertskedar, total vikt utan knivar ca 1604 gram

Smärre bruksslitage, olika årgångar

793921

2020-07-14