Skrivskåp barock
Klubbat för:
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1700-tal, barock, fanérat med valnöt och alrot, med intarisa av kompassros, draghandtag och beslag i brons, sex lådor, snedklaff med invändig lådor, skåp samt lönnfack, överdel med skåpdörrar och invändiga hyllplan och lådor, höjd ca 231, 108x60 cm, delbart i två delar, två nycklar finns
Slitage i form av torrsprickor, smärre fanérbortfall, ett lås defekt, samt två lås saknas, överskåpets dörrar har slagit sig något, enstaka lösa beslag, lagningar
794016
2020-07-18