Folkdräkt Skåne
Klubbat för:
350 SEK
1 500 SEK
FOLKDRÄKT, ca 1940-tal, Skåne, 6 delar, bestående av: kjol, 2 livstycken, förkläde, hätta samt valk, midjemått kjol ca 67, längd mitt bak 77, bystmått (taget platt) livstycke 40 respektive 45 cm
Bruks- och åldersslitage
794064
2020-07-15