Folkdräkt Skåne

Folkdräkt Skåne
Folkdräkt Skåne
Folkdräkt Skåne
Folkdräkt Skåne
Folkdräkt Skåne
Folkdräkt Skåne
Folkdräkt Skåne
Folkdräkt Skåne

Klubbat för:

350 SEK

1 500 SEK

FOLKDRÄKT, ca 1940-tal, Skåne, 6 delar, bestående av: kjol, 2 livstycken, förkläde, hätta samt valk, midjemått kjol ca 67, längd mitt bak 77, bystmått (taget platt) livstycke 40 respektive 45 cm

Bruks- och åldersslitage

794064

2020-07-15