Carl Gustaf Hiort af Ornäs, fåtöljer, 1 par

Klubbat för:

5 200 SEK

6 000 SEK

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, fåtöljer, 1 par, "Pedro", tillverkare Puunveisto Oy - Träsnider Ab, Finland.1950-tal, ben av björk, stoppad klädsel i grön plysch, höjd 80, sitthöjd 40 cm

Omklädda, ben med brulsslitage

794307

2020-07-15