Autografer Muhammad Ali och Floyd Patterson

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

AUTOGRAF MUHAMMAD ALI (Cassius Clay, USA,1942-2016), egenhändig autograf i bläck på en meny från Berns 1965, även med autografer samt dedikation från fler i sällskapet, samt autograf FLOYD PATTERSON (1935-2006), egenhändig autograf i bläck på ett vykort från Berns, 1960-tal

Proveniens: Båda autografer vid besök på Berns restaurang, på förfrågan av restaurangchef Flemming Nilsson

Åldersrelaterat slitage, veck på papper

794321

2020-07-18