Tekannor Kina 1800-tal

Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal
Tekannor Kina 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TEKANNOR, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, klotformad, polykrom dekor i järnoxid, underglasyrblått samt guld, höjd ca 10-15 cm

Bruksslitage, nagg

794327

2020-07-18