Eames kontorsstol svart skinn
Klubbat för:
10 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, Vitra, stomme i förkromad aluminium, sits och rygg i svart skinn, undertill märkt Vitra, sitthöjd ca 44 cm
Ursprungligen tillverkad av Herman Miller, USA 1960-tal
Smärre bruksslitage
794334
2020-07-17