Eames kontorsstol svart skinn

Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn
Eames kontorsstol svart skinn

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CHARLES & RAY EAMES, kontorsstol, Vitra, stomme i förkromad aluminium, sits och rygg i svart skinn, undertill märkt Vitra, sitthöjd ca 44 cm

Ursprungligen tillverkad av Herman Miller, USA 1960-tal

Smärre bruksslitage

794334

2020-07-17