Eugen Trost Zebra Gefle porslinsfabrik

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

EUGEN TROST, "Zebra" (1955-1967), tekoppar med fat, 6 st., flintgods, Gefle porslinsfabrik, diameter ca 10-15,5 cm

Krackelering, missfärgning, enstaka spricka, nagg

794354

2020-07-17