Långpipa 1800-tal

Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal
Långpipa 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LÅNGPIPA, 1800-talets första hälft, rikligt skuren dekor i form av jakscen, locken krönt med liggande hund, silverbeslag, silvret märkt 1833/1837, total längd ca 75 cm

Skaft med slitage

794356

2020-07-17