Carl Gustaf Hiort af Ornäst soffa samt fåtölj
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, "Studio", soffa samt fåtölj, Puunveisto, Finland, formgivningsår 1954, teak, rygg med flätade läderremmar, lösa plymåer, fåtölj med läderklädda karmar, soffans längd ca180, sittöjd ca 38 cm
Omklädd, slitage, remmar med skador
794463
2020-07-17