Carl Gustaf Hiort af Ornäst soffa samt fåtölj

Klubbat för:

11 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, "Studio", soffa samt fåtölj, Puunveisto, Finland, formgivningsår 1954, teak, rygg med flätade läderremmar, lösa plymåer, fåtölj med läderklädda karmar, soffans längd ca180, sittöjd ca 38 cm

Zustandsbeschreibung

Omklädd, slitage, remmar med skador

794463

2020-07-17