Porslin Kina 1700-tal Famille rose

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, KOPPAR, MINDRE SKÅL, 5 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i famille rose, diameter ca 6-23 cm

Nagg, sprickor

794591

2020-07-20