Salutkanon

Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon
Salutkanon

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SALUTKANON, 1900-talets första hälft, märkt "Stafsjö bruk" på lavetten samt B på kanonröret, gjutjärn med rester av svart färg, höjd ca 28, längd 55 cm

Rostangrepp, slitage

794703

2020-07-20