Soffa Bröderna Andersson

Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson
Soffa Bröderna Andersson

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BRÖDERNA ANDERSSON, soffa, 1900-talets mitt, 3-sits, ben och armlän av teak, rygg med klädda knappar, lösa sittplymåer, grön möbeltextil av ull, brickmärkt Bröderna Anderssons Industrier i Ekenässjö AB, längd ca 170, rygghöjd 70 sitthöjd 42 cm

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, omklädd, en knapp saknas på ryggen

794749

2020-07-20