Servisdelar England

Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England
Servisdelar England

Klubbat för:

1 600 SEK

2 000 SEK

WEDGWOOD och WOOD & SONS, delar av matservis, totalt 37 dlr, porslin, England, 1900-tal, tryckt dekor i blått, "Lochs of Scotland", 20 dlr, från Wedgwood, bestående av: 4 skålar, 1 tallrik, bestående av: 4 skålar, 3 tallrikar (29 cm), tallrikar (25 cm), samt ´´Woodland´´ från Wood & Sons, 17 dlr, bestående av: 9 assietter (20 cm), 3 assietter (17 cm), 2 skålar (21 cm), 6 skålar (17 cm), 8 uppläggningsfat (40-24 cm), samt 1 uppläggningsskål

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, mikronagg kan förekomma

794759

2020-07-20