Bokskåp

Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp
Bokskåp

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

7 000 SEK

BOKSKÅP, 1800-talets slut, tvådelat, nedre del med skåp och 1 bakomliggande hylla, övre vitrindel med 4 bakomliggande hyllor, skuret krön, fanér i valnöt med svärtade detaljer, nyckel finnshöjd ca 259, samt 118x48 cm

Proveniens: Säfstaholms slott

De bakre benen är lösa, övre vänstra hörnets listdel sitter något löst med plugg, mindre hörnlist medföljer lös, bruks och åldersrelaterat slitage

794761

2020-07-20