Arne Jacobsen 8 st sjuan stolar
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 8 st stolar, modell 3107, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark, tillverkade 1963, formpressade sitsar lackerade i svart, förkromade ben av stål, rygghöjd 73, sitthöjd 43 cm
Bruksslitage, repor och ytkorrosion
794896
2020-07-26